Bireysel Danışmanlık

Kayseri Psikolog Mihriban Alemdar, kanıtlanmış terapi yöntemleri ile Kayseri’de psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Bireysel Danışmanlık almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Kendinize Bir İyilik Yapın;

Kayseri Psikolog Mihriban Alemdar, Kayseri Bireysel Danışmanlık alanında aktif olarak hizmet vermektedir. Bireysel danışmanlık; bireylerin kendi içerisinde aşamadığı herhangi bir zorlantı ya da zorlu durum karşısında, çözümlenemeyen problemlerin ele alınmasına aracılık eden, psikolog ve danışan arasındaki işbirliğine dayalı süreçtir.

bireysel-danismanlik

Neden Önemlidir?

İnsan, biyopsikososyal bir varlıktır. Hem biyolojik, hem psikolojik hem de sosyal açıdan tatmin olmak ve bu üç alanda ihtiyaçlarını karşılamak insan için çok önemlidir.

Ancak bu üç alanı dengede tutmak her an mümkün olmamaktadır.

Kimi zaman biyolojik, kimi zaman psikolojik, kimi zaman ise sosyal ihtiyaçları karşılayamamak, bireyde sıkıntı ve kaygıya sebep olabilmektedir.

İçerisinden çıkılamayan bu gibi durumlar, bireyin sosyal ve iş yaşamında sıkıntılara yol açmakta ve işlevsellik düzeyini bozmaktadır. Sorun derinleşmeden tam da bu noktada bir uzman desteği almanın önemi büyüktür.

Bireysel Danışmanlığın Faydaları

Female artist painting in studio
bireysel

Neden Uzman Yardımı Almalısınız?

Uzman ile birlikte yürüteceğiniz süreç, bir arkadaşınız veya aile üyenizle konuşmaktan çok daha farklı işlemektedir.

Yakınlarınız size tavsiyelerde bulunurken çoğu zaman nesnel değillerdir ve bunun yanı sıra çeşitli travma, stres ve kaygı unsurlarını değerlendirme konusunda eğitim almamışlardır.

Bütün bunlara ek olarak danışmanlık sürecinde gizlilik esastır. Bu durum kendinizi güvende hissetmenize yardımcı olur ve süreç içerisinde güvenilir bir ilişki kurulmasına zemin hazırlar. Gerçek değişim bu aşamada başlar.

Süreç Nasıl İlerlemektedir?

danışmanlık

Bireysel terapisi için hazır mısınız?

Her bir öykü ve yaşantıda, birbirimizin hayatlarına dokunacağımızı bilmenin heyecanı ile sadakat, etik ve gizlilik gibi hassasiyetleri göz önünde bulundurarak kendiniz için bireysel terapiye başlayalım.

Sıkça Sorulan Sorular

Bireysel Danışmanlık hakkında sıkça sorulan sorular ve yanıtları.

Psikoterapi süreci kişiye özgüdür. Yaşadığınız sorun ve bu sorunun şiddetine göre seans sayısı değişiklik gösterecektir. Bu nedenle net bir seans sayısı tanımlamak doğru olmaz. Psikolojik rahatsızlıklar her bireyde farklı bir etkiye neden olur. Bu nedenle seans ücreti ve süreç ile ilgili detaylı bilgi almak için Kayseri psikolog Mihriban Alemdar ile iletişime geçebilirsiniz.

Kayseri psikolog fiyatları terapiyi uygulayacak uzmana ve sürece bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Psikolog ücretleri hakkında detaylı bilgi almak ve psikoterapi süreci ile ilgili sormak istediklerinizi öğrenmek için Kayseri psikolog Mihriban Alemdar ile iletişime geçebilirsiniz.

Psikoterapi, kişiye “kendi kendisinin terapisti olma” becerisini kazandırır. Bu nedenle alacağınız terapiler kalıcı bir etki oluşturacaktır.

Randevunuzu Planlayın

En uygun tarihte randevunuzu planlayabilmemiz için şimdi formu doldurun, sizi en kısa sürede arayalım.

Scroll to Top
Sohbet aç.
💬 Yardımcı olmamızı ister misiniz?
Psikolog Mihriban Alemdar
👋 Merhaba,
Bireysel Danışmanlık ile ilgili bilgi almak ister misiniz?