Ebeveyn Danışmanlığı

Kayseri Psikolog Mihriban Alemdar,  kanıtlanmış terapi yöntemleri ile Ebeveyn Danışmanlığı alanında aktif olarak hizmet vermektedir. Çocuğunuzla ilgili zorlantılarınızı aşmak ve Ebeveyn Danışmanlığı almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Her Çocuk Biriciktir

Her ebeveynin en önemli amaçlarından biri, çocuklarını hayatta başarılı olabilecek şekilde yetiştirmektir. Ebevenyler, çocuklarının sorumluluk sahibi olmalarını, çok çalışmalarını, merhametli olmalarını, anlamlı ve amaçlarla dolu bir hayat yaşamalarını ister. Bütün bu amaçlar doğrultusunda ilerlerken, karşılaştıkları krizlere müdahale konusunda zaman zaman çaresiz hissederler ve çocuklarıyla etkili bir iletişim kuramazlar. Tam da bu noktada profesyonel bir yardım almak, ebeveyn-çocuk ilişkisi açısından büyük önem taşır.

young-family-with-their-sons-home-having-fun (1)

Ebeveyn Danışmanlığının Faydaları

Hangi durumlarda Kullanılır?

ebeveyn danışmanlığı
ebeveyn danışmanlığı

Bunları Biliyor muydunuz?

Yapılan araştırmalara göre; çocuğun mizacı ve kişilik örüntüsü ile eşleşen bir ebeveyn tutumu belirlemek, çocuğun depresyon ve kaygı bozukluğuna yakalanma ihtimalini yarı yarıya azaltmaktadır. Siz de çocuğunuzun kişiliğine uygun bir ebeveyn tutumu belirlemek ve çocuğunuzla güven üzerine kurulu bir ilişki inşa edebilmek için uzman yardımı almaktan çekinmeyin.

Ebeveyn Danışmanlığı İçin Hazır Mısınız?

Ebeveynlik becerilerinizi aktive etmek ve yaşadığınız kriz anlarını en sağlıklı şekilde yönetmek için Kayseri Psikolog Mihriban Alemdar ile iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ebeveyn terapisi hakkında sıkça sorulan sorular ve yanıtları.

Her çocuk biriciktir. İletişim şekli, mizacı, sosyal ve bilişsel becerileri kendine özgüdür. Kalıplaşmış öneriler ve bilgiler ışığında hareket etmek, doğru bir yaklaşım olmayabilir. Bu nedenle danışmanlık süreci; ebeveynler ve çocuklar göz önünde bulundurularak özel olarak planlanır.

Psikoloğun önerileri doğrultusunda hareket etmek, seans süreci boyunca aktif katılım sağlamak alacağınız verimi en üst noktaya taşır. Böylelikle kriz anlarını yönetme konusunda istediğiniz noktaya ulaşmış olursunuz.

Kayseri psikolog fiyatları terapiyi uygulayacak uzmana ve sürece bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Psikolog ücretleri hakkında detaylı bilgi almak ve psikoterapi süreci ile ilgili sormak istediklerinizi öğrenmek için Kayseri psikolog Mihriban Alemdar ile iletişime geçebilirsiniz.

Randevunuzu Planlayın

En uygun tarihte randevunuzu planlayabilmemiz için şimdi formu doldurun, sizi en kısa sürede arayalım.

Scroll to Top
Sohbet aç.
💬 Yardımcı olmamızı ister misiniz?
Psikolog Mihriban Alemdar
👋 Merhaba,
Ebeveyn Danışmanlığı ile ilgili bilgi almak ister misiniz?