Sosyal Fobi

Kayseri Psikolog Mihriban Alemdar, kanıtlanmış terapi yöntemleri ile Sosyal Fobi konusunda aktif olarak hizmet vermektedir. Sosyal Fobi ile ilgili destek almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Kendinize Bir İyilik Yapın;

Kayseri Psikolog Mihriban Alemdar, Kayseri Sosyal Fobi Terapisi alanında aktif olarak hizmet vermektedir. Sosyal Fobi; bireylerin aktif şekilde sosyal hayata katılamadığı ya da kendini rahatça ifade edemediği baskı altındaki çözümlenemeyen problemlerin ele alınmasına aracılık eden, psikolog ve danışan arasındaki işbirliğine dayalı süreçtir

Sosyal Fobi

Sosyal Kaygı Bozukluğu Nedir?

 

Sosyal kaygı bozukluğu, sosyal bir durum ya da performans durumu söz konusu olduğunda yoğun bir endişe ve korku ile karakterizedir. Kişi; yargılanma, olumsuz olarak değerlendirilme ya da reddedilme konusunda yoğun bir korku yaşar. Bunun yanı sıra utanç verici bir şey yapacaklarına ve başkalarının kendileri hakkında kötü düşüneceklerine dair düşünceleri vardır. 

fiziksel Belirtiler

sosyal fobi
sosyal fobi

Ne Zaman Uzman Yardımı Almalısınız?

Sosyal kaygı bozukluğu olan bireyler, korkularının mantıksız olduğunu kabul etseler de kaygılarını yönetmekte zorlanırlar. Genellikle baş etme becerilerini düşük algılarlar ve kendilerini güçsüz hissederler. Bu noktada kişide: 

Tedavi Süreci

Sosyal kaygı bozukluğu kroniktir ve kendi kendine geçmez. Bu bozukluğun tedavisinde psikolojik müdahalelerin rolü büyüktür. Sürecin ilk adımı, bu bireylerin temeldeki olumsuz otomatik düşüncelerini saptamalarına yardım etmektir. Bu adımın ardından korku uyandıran sosyal durumlara uzun süreli ve kademeli maruz bırakma uygulanır. Bütün bu süreç boyunca kişi, başa çıkma becerilerini geliştirme, sosyal becerileri öğrenme ve pratik yapma şansına sahip olur. 

sosyal fobi
sosyal-fobi

Süreç, tek bir tedavi şekli ile yönetilemediğinde, tedavilerin kombine edilmesi ile en etkili sonuçlara ulaşılmaktadır. Bu noktada farmakoterapi (ilaç) ve psikoterapi kombinasyonu tedavi sürecinde etkiyi artırmaktadır. 

Sosyal fobinin etkileri uzun süreli veya tekrarlayıcı olabilir. Bu noktada tedavi, yaşam kalitenizi artırma konusunda atacağınız büyük bir adımdır. Siz de kendinizde bu tür durumlar gözlemliyor ve bununla nasıl baş edeceğiniz hakkında endişeleniyorsanız, detaylı bilgi ve randevu almak için iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Fobinizi Yenmeye Hazır Mısınız?

Her bir öykü ve yaşantıda, birbirimizin hayatlarına dokunacağımızı bilmenin heyecanı ile sadakat, etik ve gizlilik gibi hassasiyetleri göz önünde bulundurarak psikoterapi sürecinize şimdi başlayalım.

Sıkça Sorulan Sorular

Sosyal Fobi Terapisi hakkında sıkça sorulan sorular ve yanıtları.

Diğer tüm kaygı bozukluklarında olduğu gibi sosyal fobi tedavisinde de psikoterapinin önemi büyüktür. Sosyal fobi, terapi desteği alındığında kalıcı bir durum olmaktan çıkar. Bir uzman eşliğinde sistematik bir şekilde, hem bilişsel hem davranışsal boyutun ele alınacağı psikoterapi sürecinizde sosyal fobiyi yenmek ve işlevsel olan halinizi deneyimlemek sizi bu sorundan kurtaracaktır.

Kayseri psikolog fiyatları terapiyi uygulayacak uzmana ve sürece bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Psikolog ücretleri hakkında detaylı bilgi almak ve süreç ile ilgili sormak istediklerinizi öğrenmek için Kayseri Psikolog Mihriban Alemdar ile iletişime geçebilirsiniz.

Randevunuzu Planlayın

En uygun tarihte randevunuzu planlayabilmemiz için şimdi formu doldurun, sizi en kısa sürede arayalım.

Scroll to Top
Sohbet aç.
💬 Yardımcı olmamızı ister misiniz?
Psikolog Mihriban Alemdar
👋 Merhaba,
Sosyal Fobi ile ilgili bilgi almak ister misiniz?