Oyun Terapisi

Çocukluk döneminin merkezi aktivitesiyle çocuklarınız duygu ve düşüncelerini güven ortamı içinde aktarsınlar.

Çocuklarınız İçin Buna Değer

Oyun, çocukluk döneminin merkezi aktivitesidir. Çocuklar, duygu ve düşüncelerini doğrudan ifade etmeyi tehdit olarak algılayabilir. Ancak oyun terapisinin sunduğu güven ortamı içerisinde bunu oyuncaklar aracılığıyla yaparak aktarabilirler. 

pexels-cottonbro-3661335

Oyun Terapisi Nedir?

Oyun terapisi, 3-12 yaş arasındaki çocukların yaşamlarını keşfetmelerine ve oyun yoluyla bastırılmış düşünce ve duyguları özgürce ifade etmelerine yardımcı olmak için kullanılan psikoterapötik bir yaklaşımdır.

Bunun yanı sıra; doğal, dinamik ve çocuğa “kendi kendini iyileştirebilme” imkanı sunan bir süreçtir. Evde çocuğunuzla birlikte oynadığınız oyunlar, “oyun terapisi”süreci olarak kabul edilmemektedir.

Hangi durumlarda Kullanılır?

pexels-tatiana-syrikova-3933033
oyun terapisi

Oyun Terapisinin Faydaları

Oyun terapisinin; sorumluluk bilincini artırma, etkili başa çıkma stratejileri ve yaratıcı problem çözme becerileri geliştirme, empati kurma, kaygıyı hafifletme, duyguları deneyimlemeyi ve ifade etmeyi öğrenme, güçlü sosyal beceriler ve aile ilişkileri geliştirme gibi faydaları bulunmaktadır.

Ayrıca dil kullanımını teşvik etme ve motor becerileri geliştirme gibi faydaları da bulunmaktadır.

Oyun terapisi için hazır mısınız?

Oyun terapisi; doğal, dinamik ve çocuğa “kendi kendini iyileştirebilme” imkanı sunan bir süreçtir. Kayseri psikolog Mihriban Alemdar ile bu süreci başlatmak için iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Oyun Terapisi hakkında sıkça sorulan sorular ve yanıtları.

Psikolog Mihriban Alemdar, sürece başlamadan önce ebevenyle birlikte bir değerlendirme görüşmesi yürütmektedir. Bu görüşmede çocuğunuz ile ilgili alınan detaylı bilgiler doğrultusunda, çocuğunuzun oyun terapisi sürecine uygun olup olmadığı netleştirilmektedir.

Kayseri psikolog fiyatları terapiyi uygulayacak uzmana ve sürece bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Psikolog ücretleri hakkında detaylı bilgi almak ve süreç ile ilgili sormak istediklerinizi öğrenmek için Kayseri psikolog Mihriban Alemdar ile iletişime geçebilirsiniz.

Randevunuzu Planlayın

En uygun tarihte randevunuzu planlayabilmemiz için şimdi formu doldurun, sizi en kısa sürede arayalım.

Scroll to Top
Sohbet aç.
💬 Yardımcı olmamızı ister misiniz?
Psikolog Mihriban Alemdar
👋 Merhaba,
Oyun Terapisi ile ilgili bilgi almak ister misiniz?