Cinsel İşlev Bozukluğu

Kayseri Psikolog Mihriban Alemdar, kanıtlanmış bir terapi yöntemi olan Seksofonksiyonel Cinsel Terapi yöntemi ile Cinsel İşlev Bozuklukları konusunda aktif olarak hizmet vermektedir. Destek almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Daha Kaliteli Bir Çift Hayatı

Cinsellik; cinsel duyguları, düşünceleri ve haz mekanizmalarını içeren, çiftler arasında fiziksel, duygusal ve psikolojik bir aktarım oluşturan süreçtir. Çeşitli fiziksel ya da psikolojik etkenler, bu sürecin akışını bozarak “cinsel işlev bozuklukları”na neden olabilmektedir. Hem erkekler hem de kadınlar cinsel işlev bozukluğundan etkilenmektedir.
Cinsel işlev bozukluğu, cinsel tepki döngüsünün herhangi bir aşamasında ortaya çıkan ve çiftin cinsel aktiviteden tatmin olmasını önleyen bir sorundur. Cinsel işlev bozukluğu, fiziksel ya da psikolojik bir etkenin sonucu olabilmektedir.

Upset couple ignoring each other after fight on bed in bedroom

neden olabilen fiziksel etkenler

neden olabilen psikolojik etkenler

Kaliteli ve sağlıklı bir ilişki kurabilmek için çiftler cinsellik üzerine konuşabilmelidir. Bu süreç içerisinde kendi baş etme mekanizmaları ile çözüme ulaşamadıklarında ise bir uzman yardımına başvurmaktan çekinmemelidirler. 

pexels-vera-arsic-984953
Sad man sitting on bed with his girlfriend on background at home

Kadınlarda ve Erkeklerde Görülen Cinsel İşlev Bozuklukları

Daha Kaliteli Bir Çift Hayatı İçin Hazır Mısınız?

Her bir öykü ve yaşantıda, birbirimizin hayatlarına dokunacağımızı bilmenin heyecanı ile sadakat, etik ve gizlilik gibi hassasiyetleri göz önünde bulundurarak psikoterapi sürecinize şimdi başlayalım.

Sıkça Sorulan Sorular

Cinsel işlev bozukluğu hakkında sıkça sorulan sorular ve yanıtları.

Yaşanılan bu problemin çift hayatına etkisi düşünüldüğünde sorunu ertelemek, problemin şiddetlenmesine neden olacaktır. Eşiniz aklına takılan ve başvuruya engel olarak gördüğü durumları ilgili uzman ile irtibata geçerek netleştirebilir. Bu durum başlangıç için iyi bir adım olacaktır. Ardından başlayan terapi süreci ile özlenilen çift hayatına dönülmesi daha sağlıklı olacaktır.

Kayseri psikolog fiyatları terapiyi uygulayacak uzmana ve sürece bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Cinsel Danışmanlık sürecinde paket programlar üzerinden planlama yapılabilmektedir. Psikolog ücretleri hakkında detaylı bilgi almak ve psikoterapi süreci ile ilgili sormak istediklerinizi öğrenmek için Kayseri Psikolog Mihriban Alemdar ile iletişime geçebilirsiniz.

Randevunuzu Planlayın

En uygun tarihte randevunuzu planlayabilmemiz için şimdi formu doldurun, sizi en kısa sürede arayalım.

Scroll to Top
Sohbet aç.
💬 Yardımcı olmamızı ister misiniz?
Psikolog Mihriban Alemdar
👋 Merhaba,
Cinsel İşlev Bozuklukları ile ilgili bilgi almak ister misiniz?