Sınav Kaygısı

Kayseri Psikolog Mihriban Alemdar, kanıtlanmış terapi yöntemleri ile Sınav Kaygısı konusunda aktif olarak hizmet vermektedir. Sınav Kaygısı ile ilgili destek almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Sınav Kaygı Olmaktan Çıksın

Kaygı; insan hayatında olması gereken, olası tehlikelere karşı plan yapmamızı ve hazırlıklı olmamızı sağlayan bir duygudur. Bir sınav ya da performans gerektiren durum öncesinde yaşanan makul düzeydeki kaygı, kişiyi motive eder ve hazırlanması için adım atmasını sağlar. Diğer yandan bazı bireyler, bu gibi durumlar söz konusunda olduğunda ciddi düzeyde kaygı ve endişe duyar. Bu noktada “sınav kaygısı”ndan söz etmek mümkündür. 

sınav kaygısı

Sınav Kaygısının İşaretleri

Tedavi Süreci

Sınav kaygısının tedavisinde, bilişsel-davranışçı terapi ile etkili sonuçlara ulaşılmaktadır.

Süreç içerisinde, uygulamalı kas gevşetme eğitimi ve nefes egzersizi gibi davranışçı tekniklerle birlikte, sınav kaygısı ile bağlantılı düşüncelere yönelik bilişsel yeniden yapılandırma teknikleri kullanılır. 

Yaşanan fiziksel belirtilerin yoğunluğu ve diğer etkenler göz önünde bulundurularak, bir psikiyatri uzmanı kontrolünde tedavi sürecine farmakoterapi (ilaç) eklenebilmektedir.
 

Preoccupied beared male college student with trendy hairdo looks attentively into book, holds modern tablet, works on making report, surrounded with many papers, being involved in process of studying.

Sınav Kaygısını Yenmeye Hazır Mısınız?

Her bir öykü ve yaşantıda, birbirimizin hayatlarına dokunacağımızı bilmenin heyecanı ile sadakat, etik ve gizlilik gibi hassasiyetleri göz önünde bulundurarak psikoterapi sürecinize şimdi başlayalım.

Sıkça Sorulan Sorular

Sınav Kaygısı hakkında sıkça sorulan sorular ve yanıtları.

Sınav kaygısı; akademik başarıyı olumsuz olarak etkiler. Aynı zamanda hem bedensel hem de psikolojik belirtiler yoğun kaygıya neden olmaktadır. Bu süreçte psikoterapi desteği almak, kaygının yönetimi konusunda kişiye yardımcı olacaktır.

Kayseri psikolog fiyatları terapiyi uygulayacak uzmana ve sürece bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Cinsel Danışmanlık sürecinde paket programlar üzerinden planlama yapılabilmektedir. Psikolog ücretleri hakkında detaylı bilgi almak ve psikoterapi süreci ile ilgili sormak istediklerinizi öğrenmek için Kayseri Psikolog Mihriban Alemdar ile iletişime geçebilirsiniz.

Randevunuzu Planlayın

En uygun tarihte randevunuzu planlayabilmemiz için şimdi formu doldurun, sizi en kısa sürede arayalım.

Scroll to Top
Sohbet aç.
💬 Yardımcı olmamızı ister misiniz?
Psikolog Mihriban Alemdar
👋 Merhaba,
Sınav Kaygısı ile ilgili bilgi almak ister misiniz?