Psikolojik Testler

Kayseri Psikolog Mihriban Alemdar geçerliliği kanıtlanmış, objektif uygulamaları ile Psikolojik Testler alanında aktif olarak hizmet vermektedir. İhtiyacınız olan testin uygulanması ve raporlanma sürecini başlatmak için hemen bizimle iletişime geçin.

Emin Ellerdesiniz

Kayseri Psikolog Mihriban Alemdar, Kayseri Psikolojik Testler alanında aktif olarak hizmet vermektedir. Psikolojik testler, çocukların ve yetişkinlerin bilişsel ve duygusal işleyişini değerlendirmek için kullanılan yazılı, görsel veya sözlü değerlendirmelerdir. Bu testler; başarı, yetenek, kişilik ve nörolojik işlevler dahil olmak üzere çeşitli zihinsel nitelikleri değerlendirmek için kullanılır.

main-banner3

Zeka Testleri

 • Wechsler Çocuklar için Zeka Testi (WISC-R)
 • Stanfort Binet Zeka Testi
 • Cattel 2A-3A Zeka Testi

Projektif Testler

 • Aile Çiz Testi
 • Beier Cümle Tamamlama Testi
 • Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi
 • Goodenough-Harris İnsan Çizme Testi

Nörogelişimsel Testler

 • Gessel Gelişim Figürleri Testi
 • Peabody Resim-Kelime Testi
 • Bender Gestalt Görsel Motor Testi

Kişilik Testleri

Kişilik sorunlarını, duyguları ve tutumları, kişisel güçlü ve zayıf yanları değerlendirmek için kullanılan testlerdir.

 • MMPI

Spesifik Klinik Testleri

Mevcut depresyon seviyesi veya anksiyete gibi belirli klinik problemleri ölçmek için kullanılan testlerdir.

Nöropsikolojik Testler

Beyin hasarı veya diğer nörolojik problemler yaşayan bireylerin bilişsel yeteneklerini ölçmek ve işleyiş seviyesini değerlendirmek için kullanılan testlerdir.

psikolojik testler
Hand with pen over application form

Psikolojik Testler Ne İşe Yarar?

 • Psikolojik testler birçok yönden tıbbi testlere benzer. Bir bireyin fiziksel belirtileri varsa, uzman kişi bu belirtilere neyin sebep olduğunu anlamak için röntgen veya kan testleri isteyebilir. Test sonuçları, bir tedavi planı geliştirmeye yardımcı olacaktır.
 • Psikolojik değerlendirmeler de aynı amaca hizmet eder. Psikologlar, bireyin davranışını ölçmek ve gözlemlemek adına psikolojik testler ve diğer değerlendirme araçlarını kullanır.
 • Psikolojik testler ve değerlendirmeler, bir psikoloğun sorunun doğasını anlamasına ve onu ele almanın en iyi yolunu bulmasına olanak tanır.

Sonuç

Gerekli testler tamamlandıktan sonra, ilgili uzman sonuçları size açıklar. Test sonuçlarına özel öneriler ya da “sonraki adımlar” dahil olmak üzere kapsamlı bir psikolojik rapor sunulur.

Kurumumuzda ihtiyacınız doğrultusunda gereken testler uygulanmakta ve elde edilen veriler, etik ilkeler doğrultusunda sadece sizlerle paylaşılmaktadır.

psikolojik testler.1 (1)

Psikolojik Testler İçin Hazır Mısınız?

Size özel testin uygulanması, testinizin raporlanması ve atılacak sonraki adımların geri bildirimini almak için Kayseri psikolog Mihriban Alemdar ile iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Psikolojik testler hakkında sıkça sorulan sorular ve yanıtları.

Hem yetişkin hem çocuk grubunu kapsayan; nöropsikolojik testler, nörogelişimsel testler, kişilik testleri, zeka testleri ve her türlü objektif-projektif testler psikolog Mihriban Alemdar tarafından kurumumuzda uygulanmaktadır.

Kayseri psikolojik test ücretleri uygulayacak uzmana ve sürece bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Psikolojik test ücretleri hakkında detaylı bilgi almak ve sormak istediklerinizi öğrenmek için Kayseri psikolog Mihriban Alemdar ile iletişime geçebilirsiniz.

Randevunuzu Planlayın

En uygun tarihte randevunuzu planlayabilmemiz için şimdi formu doldurun, sizi en kısa sürede arayalım.

Scroll to Top
Sohbet aç.
💬 Yardımcı olmamızı ister misiniz?
Psikolog Mihriban Alemdar
👋 Merhaba,
Psikolojik Testler ile ilgili bilgi almak ister misiniz?