Çocuk & Ergen Danışmanlığı

Kayseri Psikolog Mihriban Alemdar,  kanıtlanmış terapi yöntemleri ile Çocuk&Ergen Danışmanlığı alanında aktif olarak hizmet vermektedir. Çocuk&Ergen Danışmanlığı almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Geleceği İnşa Ediyoruz

Kayseri Psikolog Mihriban Alemdar, Kayseri Çocuk-Ergen Danışmanlığı alanında aktif olarak hizmet vermektedir. Çocuk-Ergen danışmanlığı; çocukların kendi içerisinde aşamadığı herhangi bir zorlantı ya da zorlu durum karşısında, çözümlenemeyen problemlerin ele alınmasına aracılık eden bir süreçtir.

çocuk ergen danışmanlığı

Destek Almak Neden Önemlidir?

Çocuklar ve ergenlerin, yaşadıkları duygusal sıkıntıyı tecrübe etme ve ifade etme şekilleri yetişkinlerden farklıdır. İçinde bulundukları gelişim dönemleri ve yaşa göre; öğrenme güçlüğü çekme, agresif davranma, çeşitli davranış bozuklukları sergileme ya da kendileri hakkında olumsuz inanç ve duygulara sahip olma gibi süreçler içerisinde bulunabilirler. Bu tür davranış ve duygular, sosyal ve bilişsel gelişimi ketler ve aynı zamanda iyilik halinin oluşmasına engel olur.

Bu sorunlar zaman içerisinde çözülmediğinde uygun baş etme becerileri geliştiremeyen çocuklar ve ergenler, yaşamları boyunca olumsuz birtakım süreçler içerisinde bulunabilirler.

Hangi Durumlarda Başvurulmalıdır?

kayseri psikolog mihriban alemdar,
8691-izmir-cocuk-ergen-psikologu-hakkinda

Çocuk-Ergen Danışmanlığının Faydaları

Çocuk&Ergen Danışmanlığı İçin Hazır Mısınız?

Güvene dayalı bir ebeveyn-çocuk ilişkisi kurmak ve çocuğunuzun sağlıklı bir yetişkinlik sürecine adım atması için Kayseri psikolog Mihriban Alemdar ile iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Çocuk& Ergen Danışmanlığı Hakkında Merak Ettikleriniz

Değerlendirme süreci çocuğun veya ergenin yaşına bağlı olarak değişir. İlk seanslar sırasında ebeveynden terapiye başvurma nedeni ile ilgili bilgi toplanır. Psikolog; bu bilgileri toplayarak, ihtiyaç ve hedefler doğrultusunda en uygun yöntemi belirler. Çocuk ve ergen terapileri, ebeveyn ile işbirliği içerisinde olmayı gerektirir. 

Yetişkin terapilerinde olduğu gibi çocuk-ergen terapilerinde de kişinin kendi isteğiyle seans sürecine dahil olması önemlidir. Burada çocuğa baskı uygulamadan, sürecin devamlılığı konusunda kendisinin karar verebileceği ve psikoterapi seanslarının kendisi için faydalı olacağının üzerinde durmak önemlidir.

Kayseri psikolog fiyatları terapiyi uygulayacak uzmana ve sürece bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Psikolog ücretleri hakkında detaylı bilgi almak ve psikoterapi süreci ile ilgili sormak istediklerinizi öğrenmek için Kayseri psikolog Mihriban Alemdar ile iletişime geçebilirsiniz.

Randevunuzu Planlayın

En uygun tarihte randevunuzu planlayabilmemiz için şimdi formu doldurun, sizi en kısa sürede arayalım.

Scroll to Top
Sohbet aç.
💬 Yardımcı olmamızı ister misiniz?
Psikolog Mihriban Alemdar
👋 Merhaba,
Çocuk & Ergen Danışmanlığı ile ilgili bilgi almak ister misiniz?